“آیت الله علی خامنه‌ای” خواهان جلوگیری از فعالیت‌‌‌های سیاسی در دانشگاه‌ها شد.

ماده ١٩ اعلامیه جهانی حقوق بشر:
هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون نگرانی از مداخله و مزاحمت و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.
ماده ٢٠ اعلامیه جهانی حقوق بشر:
۱. هر انسانی محق به آزادی گردهمایی و تشکیل انجمنهای مسالمت آمیز است.
۲. هیچ کس نمی بایست مجبور به شرکت در هیچ انجمنی شود و بلعکس.

“آیت الله علی خامنه‌ای” خواهان جلوگیری از فعالیت‌‌‌های سیاسی در دانشگاه‌ها شد.

رهبر جمهوری اسلامی در جمع شماری از استادان دانشگاه‌ها خواهان ممنوعیت فعالیت جریان‌های سیاسی در مراکز عملی کشور شد. وی با تاکید بر استفاده راهبردی از واژه دشمن، “مرعوبان فرهنگ غربی” را نکوهش کرد.
آیت الله خامنه‌ای درباره‌ی ممانعت از فعالیت نیروهای سیاسی در دانشگاه‌ها گفت: «مسئولان ذیربط و مدیران دانشگاه‌ها باید با جدیت از تبدیل مراکز علمی به محل جولان و فعالیت‌های جریان‌های سیاسی جلوگیری کنند.»
این در حالی است که گروه‌های مختلف سیاسی، از اصول‌گرا تا اصلاح‌طلب، با ایراد سخنرانی در دانشگاه‌ها، عملاّ تا کنون از مراکز علمی به عنوان تریبونی برای طرح نظرات خود استفاده کرده‌اند. این امر در زمان برگزاری انتخابات ریاست ‌جمهوری در دوره‌های گذشته نیز بسیار پررنگ بوده است و نباید فراموش کنیم که حضور دانشجویان و جنبش دانشجویی در به وجود آمدن جمهوری اسلامی در سال ٥٧ هم نقش به سزایی داشته است لذا اینگونه فعالیت ها غیر عادی نیست که حالا سردمداران رژیم از فعالیت دوباره دانشجویان واهمه داشته باشند.
پیام مشخص این درخواست: سرکوب بیشتر دانشجویان!
درخواست ایشان برای جلوگیری از فعالیتهای سیاسی در دانشگاه ها مشخصاً جریان های دانشجوئی غیر همسو با حاکمیت را هدف قرار داده و چراغ سبزی خواهد بود برای سرکوب بیش از پیش دانشجویان آزادی خواه.
ما اعضای کانون دفاع از حقوق بشر در ایران مخالفت خود را با محدود کردن دانشجویان در زمینه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اعلام میکنیم و اعتقاد داریم ثمره محدود کردن دانشجویان و جوانان چیزی نیست به غیر از فرار بیش از پیش مغزها و سلطه روزافزون تندروها و افراطیون .
501
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته دفاع از حقوق جوان و دانشجو

این نوشته در اطلاعیه ها ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.