برگزاری دادگاه اکبر امینی ارمکی

دادگاه اکبر امینی به اتهام تبلیغ علیه نظام ، اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
این دادگاه که در ۲۷ فروردین ماه سال جاری برگزار شد ، وی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به تحمل چهار سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم و همچنین به مدت ۵ سال از عضویت در احزاب ، گروها و فعالیت های رسانه‌ای و فضای مجازی محروم گردید.
گفتتی است ، این فعال جنبش سبز ، پیش از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، در شامگاه ۱۷ خرداد ۹۲ پس از ورود ماموران امنیتی و اطلاعاتی به منزلش به مدت یک هفته به صورت پیشگیرانه به دستور قاضی امین ناصری ریاست بازپرسی شعبه ششم اوین بازداشت و به مدت ۱۰۲ روز در سلول انفرادی بند ۲۴۰ تحت شدیدترین بازجویی‌ها قرارگرفت.
اکبر امینی ،‌ پیشتر به همین اتهام از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به دلیل شرکت در جلسات سرای اهل قلم به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد ، و او هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین در حال سپری کردن مدت محکومیت خود به خاطر پرونده قبلی خود می باشد .
لازم بذکر است ، از جمع مدعوین در جلسه سرای قلم تنها اکبر امینی و مخسن قشقاوی زاده به ترتیب به مدت ۵ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده اند و دیگر حاضران در جلسه از تمامی اتهامات وارده تبریه و برای همگی منع تعقیب صادر شد.
این زندانی سیاسی برای اولین بار در اعتراض‌های خیابانی ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در یکی از خیابان‌های تهران با نماد سبز بالای یک جرثقیل رفته و توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در دادگاه برگزار شده از تمامی اتهامات تبریه گردید .

این نوشته در اخبار ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.